Тарас Шевченко. Як підійматися з колін

Тарас Шевченко. Як підійматися з колінпт26квітня18:00пт18:4518:00 – 18:45 Павільйон №6 (Зал 2)ТипПодії для дорослихВартістьВхід вільний ОрганізаторАДЕФ-Україна

Деталі події

Що нам про нього відомо насправді? 
Яким був поет-художник? Яким його бачили друзі юності, численні прихильники й прихильниці поетичного генія й малярського обдаровання в пору творчого злету; згодом – поодинокі сміливці, які наважувались підтримувати зв’язок із опальним митцем під час заслання; а пізніше – послідовники, для яких найбільше важив образ «батька Тараса» як батька нації. До чого вдавався політичний режим СРСР, не змігши побороти авторитетності постаті переконаного антагоніста імперії, якої б личини вона не набувала?

Кожен із нас може помітити, що Шевченко змінюється разом із нами, нашими особистісними і суспільними пріоритетами, набутим досвідом, особливостями історико-культурної ситуації, за якої живе і творить та чи інша генерація  тощо. І при тому для всіх нас він залишається своїм. Головним, об’єднуючим, фактором є розуміння: завдяки Тарасу Шевченку ми не зникли як народ. І сьогодні він дивиться на нас із плакатів часу російсько-української війни як символ збереження ідентичності й свободи.

Чуйко Тетяна – мистецтвознавець, кандидат наук мистецтвознавства. Шиленко Юлія – Головний зберігач фондів Національного музею Тараса Шевченка, історик, викладач історії, музеєзнавець.
Алла Істоміна – директорка Видавничого дому “АДЕФ-Україна”, кандидат історичних наук, доцент університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Більше

Час

(пʼятниця) 18:00 – 18:45