Професійна панель. Книги на часі: поповнення бібліотечних фондів українських бібліотек за рахунок благодійних акцій

Професійна панель. Книги на часі: поповнення бібліотечних фондів українських бібліотек за рахунок благодійних акційпт26квітня17:00пт17:4517:00 – 17:45 Павільйон №5 (Omni Campus)ТипПодії для дорослихВартістьВхід вільний ОрганізаторУкраїнська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів

Деталі події

Відповідаючи на питання, чому Україну не захопили за три дні, ми чуємо тези про цінності та культуру. Нині ми існуємо тому, що попри довгі роки утисків та бездержавності, існували книжки, які були носіями цінностей, що донині захищаються зі зброєю в руках.

Свідченням культурного геноциду, який здійснює росія в Україні, є постраждалі або знищені 1974 об’єкти культурної інфраструктури, і з них бібліотек – 705. Знищені майже 200 млн примірників книжкового фонду. На тимчасово окупованих територіях російські окупанти знищили майже усю українську літературу. Водночас росіяни у 2023 році завезли на тимчасово окуповані території України близько 2,5 млн російських книжок. В окупованому Каланчаку росіяни разом із місцевими колаборантами відкрили одну із перших так званих модульних бібліотек в окупованій частині Херсонщини.

Загалом по Україні майже половина громад (47%) не виділяли коштів на поповнення бібліотечних фондів упродовж двох років. Якщо взяти до уваги дані Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, що у фондах публічних бібліотек зберігається близько 150 млн примірників, а половина з них (75 млн прим.) видані до 1990 року.

В умовах складної фінансової ситуації в державі в період воєнного часу до поповнення бібліотечних фондів долучається громадська спільнота та волонтери. З’явились десятки ініціатив, зокрема, «Книжкові гранти» Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, «Нова сторінка» ініціатива Євгенії Кравчук спільно з БФ «Бібліотечна країна», всеукраїнський проєкт збору книжок “Вільні читають українською!” Уповноваженого із захисту державної мови, «Незламні бібліотеки» Українського ПЕН, Клуб “Подаруй Книгу!”, та інші.

Учасники:

Євгенія Кравчук, Народний депутат України, Заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України.
Ігор Степурін, голова благодійного фонду «Бібліотечна країна», виконавчий директор Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.
Віктор Круглов, директор видавництва «Ранок».
Андрій Кокотюха, український письменник.
Антоніна Немиря, директор Центральної публічної бібліотеки Вугледарської громади, Донецька обл.
Люсьєна Шум, виконавча директорка БФ “Бібліотечна країна”.

Більше

Час

(пʼятниця) 17:00 – 17:45